Sık SorulanSorular

 • 1. Konut Alımlarında Tapu Prosedürü Nasıl İşliyor?
 • 2. Kat Mülkiyetli Tapu Nedir? Kat Mülkiyeti Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?
 • 3. Kat İrtifaklı Tapu Nedir? Kat İrtifakı Tapusu Çıktığında Banka Kredisi Çekebilir miyim?
  Yapılacak ya da yapılmakta olan binaların üzerinde kat irtifakı kurulur. Kat irtifakı olan bir bina tapuya kayıtlı demektir. Ruhsat alımı sırasında herhangi bir sıkıntı yaşanmayan bu tapu türlerinde her hak sahibinin kendi yeri bellidir. Kat irtifakı kat mülkiyetine geçişten bir önceki adım olarak da düşünülebilir. Burada hak sahipleri daha sonra tapu müdürlüğüne başvurarak kat mülkiyetli tapu sahibi olabilirler.
 • 4. Projelerde Deprem Güvenliği Nasıldır?
  Projelerimizin tümü deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmıştır. Yönetmeliğin gerektirdiği tüm şartlar sağlanmıştır. Tüm blokların altında ayrı ayrı fore kazık ile iyileştirme ve radyo jenerel temel çalışmaları yapılmış olup hazırlanmıştır. Jeofizik çalışmalar yapılmış olup hazırlanan Jeolojik ve Jeoteknik Etüd Raporu Jeoloji Mühendisleri odasınca vize edilmiştir.
 • 5.Projelerde Kullanılan Malzemeler ve Markalar Nelerdir?
  Bu konuda mahal listelerinde tanımlandığımız 1. sınıf malzemeler kullanılmaktadır. Marka belirlenmesi inşaat süresi içinde oluşturulacak numuneler arasından Halil Durmaz İnşaat yönetiminin onayıyla belirlenecektir.
 • 1. İnşaat sahası içine girebilir miyiz?
 • 2. Halil Durmaz İnşaat projelerinde en çok hangi noktaya önem vermektedir?
  Projelerimizde en hassas olduğumuz nokta, bizim “Yapının Doğruluğu” diye tabir ettiğimiz konudur. Doğruluk kriterimiz bir yapıda sırasıyla, sağlamlık, işlevsellik, estetik ve ekonomikliğin hepsinin bir arada olmasıdır.
 • 3. Daire fiyatları ve ödeme planlarını nasıl öğrenebilirim?
  Daire fiyatı ve ödeme planı konularında detaylı bilgi için 0342 341 81 02 numaralı telefondan ya da e-posta yoluyla firma merkezimizle temasa geçebilirsiniz.
 • 4. Yapacağınız binalarda yer seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?
 • 5. Neden Halil Durmaz İnşaat binalarından satın almalıyım?
  Bunun birden çok sebebi var. Birincisi deprem yönetmeliğine uygun binalar üreten Halil Durmaz İnşaat, inşaat yapım kalitesinden asla ödün vermeden imalatlarına devam etmektedir. İkincisi bir ailenin tüm ihtiyaçlarına karşılık verecek tarzda ve kullanışlılıkta üretime dikkat etmektedir. Üçüncüsü ise Halil Durmaz İnşaat konutları gerçek bir yatırım aracıdır. Alınan konutun zaman içerisinde bütçenize değer katması da çok önemlidir. Değerini yitiren, ya da değerleri aşırı yükselmiş bölgelerde konut üretmeyi yatırım aracı açısından Ziyam İnşaat uygun görmemektedir.
TANITIM VİDEOSUNU GÖRÜNTÜLE

Müşteri Hizmetleri